Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím

16. 10. 2007

Obrazek

Zde se mohou objevovat Vaše dotazy a přání. Samozřejmě i jiné vzkazy, vše však v mezích slušnosti. Jiné příspěvky bez milosti mažu.

Můžete si i napsat o povídku, pokud budu znát dané anime,seriál, nebo knihu a  bude - li to v mých silách  vyhovím...

arigato

 

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní kód Přehrát audio kód

Přehled komentářů

Svět Temných andělů a Knihovníků

(Mononoke, 7. 9. 2008 21:52)

Cyklus Temní andělé patrí k mojim obľúbeným - prosím kedy bude pokračovanie?
Tiež Zpívající diamant (z cyklu Spirála života) na stránke Amatera ma veľmi potešil a chcem vedieť, či ste s Amaterom uvažovali o rozšírení oboch svetov - Temných andělů a Knihovníků v ďalších pokračovaniach.
Potešila by ma kladná odpoveď...
A tiež čokoľvek nové... nielen z Hands up, FBI, Kaleido Star, MacGyver či Yami no Matsuei.

Re: taskete kudasai!!!

(Osobní sekretariát dr. Murakiho, 2. 9. 2008 19:38)

Vyřizuje: Tatsumi Seiichirou

Oprava
- "zachraňte mě někdo pozn.sp." (Nehledě na to, že v tomto případě by mělo být první písmeno velké, je to samostatná věta umístěná v závorce, tak by před pozn. měla být čárka, nesouvísí to s předchozím textem, sp. by mělo být odděleno mezerou - pravidla typografie)
- "Je to docela užívaný styl stránek." -> Je zcela na vůli majitele stránek, jaký vzhled si zvolí. V tomto případě to tedy byl styl F. Osobně jeho výhodu spatřuji v tom, že je šetrný k očím.
- "už takovou jako máš ty vidím tak popáté" -> Po tečce píšeme velké písmeno. Takovou? Co? V předchozí větě se hovoří o "stylu", styl je rodu mužského. "Po páte" v tomto případě dohromady, jelikož se jedná o vyjádření četnosti a nikoliv o určení doby.
- "a taky tady máš moc chyb." -> Po výpustku by mělo následovat velké písmeno.
- "Ta na kterou jsi si stěžovala..." -> Vyjma čárky je to gramaticky správně, ovšem podle mého je to značná stylistická neobratnost. Komentář je laděn v obecné češtině. Tento tvar bych tedy nahradil stylisticky správnějším: ta, na kterou sis stěžovala... Čárka za "ta" je nutná proto, že následuje větva vložená.
- "se svýma stránkama" -> Dodržuj zvolený jazyk. "Se svými stránkami". Mimochodem - která TA?
- (jako třeba chyba, která bijé do očí "shouen ai" -> Závorky se vždy uzavírají - postrádám tam tedy tu druhou. Za "chyba, která bije do očí" by měla být dvojtečka, neboť následuje výčet (i když jen o jedné položce). A věta není ukončená, chybí tečka. K výrazu shonen-ai/shounen-ai více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Anime.

Pozor na detaily. Já je též sleduji. A utvrzují mě v dojmu, že lidská blbost je věčná. Neklesej na mysli.

Zůstávám v úctě a s pozdravem!

hm...

(Starvation, 1. 9. 2008 20:11)

Tedy...nikdo není dokonalý,každý může udělat chybu...užívají se oba výrazy,jak Shonen ai, tak i Shounen ai. A já osobně neznám stránky,kde by se nevyskytovala jediná chyba,co se textu týče....Navíc,když někdo to slovo trošku pozmění(jak jsi psala-např.Shouen Ai) většině lidí dojde,že je to shounen ai...^^

taskete kudasai!!!!

(KittyKMC@seznam.cz, 30. 8. 2008 18:42)

(nadpis: zachraňte mě pozn.sp.)
Je to docela užívaný styl stránek. už takovou jako máš ty vidím tak po páté... a taky tady máš moc chyb. Ta na kterou jsi si stěžovala, že se opičí působí mnohem inteligentněji se svýma stránkama... Pokus se s tím něco udělat... (jako třeba chyba, která bije do očí "Shouen Ai" - protože je to "SHONEN AI" Bacha na detaily. Já je sleduju... a odrazují mě...

Onegai!!!!

(Starvation, 6. 8. 2008 11:27)

Nenapsala by jsi prosím nějakou kapitolovku na téma LOTR s hlavní postavou Legolasem (jako Uke xD),třeba s Aragornem??:) *psí očka*

Gandalf

(nobody, 13. 4. 2008 23:05)

Hojky, sháním nějaký slash o Gandalfíkovi, ale kromě anglických nemohu s Gandalfem nic sehnat:-( nevíš náhodou o něčem? možná tu jsem mimo mísu, ale kdo jiný, než ty už mi může poradit?
P.S. doufám, že se ti bude chtít odpovědět
měj se sqěle a předem díky za jakoukoliv odpověd
Liz3@seznam.cz

tak este raz

(Kitsune, 23. 3. 2008 13:46)

uto otazko som ti uz napisala do jednej ankety, ale tam to vyzera dost mrtvo, tak este pre istotu: bude pokracovanie Z Kronik Silver Wolfs?

Áááá!

(Nex, 17. 3. 2008 22:25)

Mně se to nezobrazuje! Můžeš to zkusit udělat znovu prosím?

Tak zase ne dotaz :-)

(Nex, 9. 3. 2008 17:12)

Procházela jsem si odkazy a rejpal rejpavá našla pár překlepů:

(Ai no) kusabi
(Lord) Galant a Benjamín [případně Benerik, myslíš-li název stránek], jejich (tvorba)
(Doriana) Gaye


Jinak moc díky. Překvapilo mě, když jsem se našla v odkazech. A taková hezká anotace...vážně děkuju.

Mějte se pořád pěkně, vy všichni. A krásný den.

Hm hm..

(Nex, 26. 2. 2008 17:20)

Četl jste doktore "Rapsodii", "Proroctví", "Osud" a "Rekviem pro Slunce" od Elizabeth Haydonové? Nebo "Zlodějčinu hru" až "Válečníkův slib" od Juliet McKennové? NEBO sérii Nightrunners ("Štěstí ve stínech"
, "Příchod tmy", "Zrádcův měsíc") nebo Ságu o Tamír Druhé ("Dítě proroctví", "Skrytý válečník", "Královna věštců") od Lynn Flewellingové? Nebo...ságu o Moriturim od Simona Greena?To jsou ty nejkrásnější světy, na které jsem zatím v četbě narazila (pozn.: svého času jsem přečetla 35 knížek měsíčně, teď, mám-li čas, přečtu cca 7-10, hlavně fantasy, ale protože už mi v knihovně na Opatově téměř došla, a nemám pořád tolik peněz, začínám i se sci-fi) a jsou ohromně rozmanité, což nabízí tvůrcům značné možnosti. A ty postavy nikde nejsou černobílé, májí tolik stránek, že to je jak trh s cizokrajným kořením... No nic, mám ráda všechny postavy ze všech z nich, tak kdybys...něco...? Prosím. (abych byla taky způsobná; jestli nic z toho neznáš, aspoň máš od fantasy protřelce několik super tipů :) :( )

Musím se připomenout

(Psí Hvězda, 14. 2. 2008 11:17)

touto cestou, jinak o mě, milý doktore, asi nezavadíte.
Psala jsem Vám na mail, který mám od Kat (nechci ho zveřejňovat, asi by tu byl, kdyby byl veřejný), a zřejmě na něj nechodíte, nebo jste se mě rozhodl ignorovat.
Poznámka pro čtenáře - NEBYL to zamilovaný dopis :-), ale anketa, kterou jsem rozeslala už více autorům.
Ráda bych četla odpověď, jakoukoliv. Všechno je lepší než mít dojem, že někdo kouká skrz vás.

Psí Hvězda

to Seeina

(Muraki Kazutaka, 12. 2. 2008 1:05)

Agenti z Hands up budou, jen co doktor dokončí svůj poslední pokus(snad ve střeedu veče a ve čtvrtek jee tu máte v plné parádě:-)

Jejda

(Naomi, 11. 2. 2008 20:03)

Jo ještě taková malá drobnost mám tam napsané skouška no jo když je někdo baka :-))
to je takový malý sek a vůbec nepíšu čárky to je zas technický problém na mé klavesnici (možná občas se zadaří) tak jo už tu nebudu prudit musím jít pracovat :-)

Nevaž se ! Odvaž se

(Naomi, 11. 2. 2008 19:49)

Už je to asi 4 blog kde skouším dosáhnout povídky mích snů.Takže proč to nezkusit i takdy??!
Takže mím snem je něco z Death Note je tam takový moc pěkný páreček (Raito a L)a podle mého by byl hřích něco na ně nenapsat. Teď to i dávají na animaxu (sice s hodně pokoněněným dabingem až u toho pláču FŇUK )
Je s tím ale problém .Prý je to celkem složitá manga (což je i pravda) a horko těžko se na to něco vymýšlí aby to vůbec zapadalo do kolejí serialu (já vím jsem náročná). A taky to skoro nikdo neviděl (přitom je to ta nejlepší manga na planetě Zemi , tedy pro mě) Takže musím doufat že se na to blogaři kteří píšete moc sugoi yaoi povídky na to juknete a něco konečně písnete.
Pokus byl i u Amatéra . Mám takový dojem že odpověď byla že to nespatřila . T___T
TÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁSKETÉ
UKOJTE NĚKDO KONEČNĚ MŮJ SEN (teď to vypadá jako kdybych byla náký uchyl , ale nejsem nebojte se ani mi nehrabe jen jsem mírně zoufalá , flustrovaná a už nevím kde bych na ňákou dobrou povídku o těch dvou narazila T______T
Tak dikes za trpělivost Naomi

Pane Doktore...

(Seeina, 10. 2. 2008 20:26)

...man intimni otazku:-)
Tedy ne zase tak mooooc intimni, spis celkem hyenovskou:-(
Budes psat dalsi dily Hands up, nebo byly odsunuty do zapomeni?:-(
Diky za odpoved:-)

to laliloo

(Muraki, 8. 2. 2008 21:01)

pokud uvedeš zdroj, můžeš:-)

dotázek

(laliloo, 18. 1. 2008 20:09)

"no nevím, jestli je to vhodné, ale chtěla bych se pozeptati, jestli by mi nemohlo být uděleno oprávnění ke zveřejnění povídky Tatsumi, vy mě provokujete! na mém blogísku" Ne teď vážně prostě mě zajímá, jestli, pokud tě uvedu jako zdroj - SAMOZŘEJMĚ- jestli bych si tuhle povídku mohla hodit na blog. Jestli ne, tak to samozřejmě pochopím, ale raději bych viděla kladnou odpověď. :) Jestli mi budeš chtít napsat tak buď na laliloo.blog.cz nebo laliloo@seznam.cz

Doznání

(Adrianet, 14. 1. 2008 16:46)

I ta největší naivita musí splasknout i ta největší namyšlenost musí vyprchat, tak stejně i já musím doznat, že mám co dělat, abych se dostala na pomyslný stupínek, na kterém stojíš. :-) Ač nerada, musím uznat, že jsi velkou konkurencí. No, ale jak je tomu v Kaleido Star? Bez "soupeření" s Leilou by Sora nedošla dokonalosti, že? ;-) Díky, soupeři, že mi dáváš nutkání na sobě pracovat ;-)
Jinak zde jsou mé stránky, kdyby byl zájem.... http://yume.estranky.cz

P.S.: Nime, ty zrádkyně! XDXD

tak máš tu link^.~

(Nime, 7. 1. 2008 17:36)

tak jo=): www.maboroshi.estranky.cz

to Nime

(Muraki, 7. 1. 2008 9:44)

Ne, vůbec mi to nevadí;-) a když mi sem napíšeš svůj odkaz,ráda wsi ho sem také přihodím
:-)