Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kakashiho cesta ninji

4. 3. 2009

 

Kakashiho cesta ninji

 

 „Ztratit žáka, který se vám podobá jako vlastní syn, to je jako ztratit vlastní dítě.“

– Hatake Kakashi –

 

Nevím, kdy jsem nedával pozor, nebo kdy jsem ho začal ztrácet, ale doufal jsem, ne, věřil, že když já sám ho budu připravovat na chunninskou zkoušku, bude to lepší. Naučil jsem ho Raikiri, svou vlastní techniku, které se říká Bleskové ostří. Chtěl jsem aby uspěl. Aby se stal chunninem.

Narutův výcvik jsem kvůli tomu svěřil Ebisu-san. Všechno kvůli Sasuke kun. Jen aby měl pocit, aby věděl, že… že ho mám rád. A to nejen kvůli tomu, že… že mi tolik připomínal mě samotného.

 Sakra… Blbče.

Mohl jsi to čekat.

Měl jsi to čekat.

Přesto, když jsem ho našel v nemocnici, na té střeše, jak bojuje s Narutem, bolelo mě to. Moc mě to bolelo. A pak? Poslouchal mě vůbec? Nevím, možná. A možná jsem měl být důslednější.

A když jsem se od Hokage  sama dověděl, že za nimi poslala jednotku pěti sotva odrostlých studentů, zatrnulo mi. Navzdory tomu, co jsem řekl Sakuře, měl jsem strach!
Musí to stihnout.
Musím to stihnout!

Musím!

 

Pak začalo pršet. Běžel jsem jak jen jsem mohl, ale po všech těch misích… Už jsem nebyl tak rychlý jako kdysi. Doběhl jsem… Ale ne včas. Ne včas…

Našel jsem jen Naruta. V dost bídném stavu…

Odpusť mi to, Naruto…

Celou cestu jsem toho chlapce nesl na zádech. Nepředal jsem ho lékařským ninjům… To jsem nedokázal. Potom, co jsem ho tak zklamal, jeho a Sasukeho. Bolelo to. Ale jinak… Tak moc na srdci.

Až v nemocnici jsem ho dal do péče doktorů a tak jak jsem slíbil, si šel pro další misi k Hokage-sama. Nic mi neřekla. Jen mi předala materiály a nechala mě jít. Až venku jsem zjistil, že je to mise typu A. To nejnebezpečnější Áčko, co mi mohla dát. A možná to bylo dobře. Nebudu mít čas na vzpomínky.

Na bolest.

Přesto, když večer můj klient spal a já ho hlídal, cítil jsem v očích slzy. Bolelo to… A pořád bude. Zklamal jsem své studenty. Své děti…

 

Misi jsem splnil… Jako vždy. A vrátil se skoro bez zranění. Byl jsem rád, když jsem se dověděl, že jsou všichni v pořádku… Nikdo si neponese následky na těle. Jen všichni na duši.

Tu noc jsem měl volno… Další ráno začínala jiná mise. Bylo mi to skoro jedno. Seděl jsem na stromě a pozoroval západ slunce. Ani jsem si nevšiml, kdy Iruka přišel.

Trestuhodná nedbalost.

Prostě najednou seděl vedle mě a pak mi položil ruku na rameno. Nic neříkal. Já taky ne. Ani když mi začal ošetřovat ten škrábanec na paži… Ani když mě pohladil po tváři a stáhl mi masku.
“Kakashi-san,“ zašeptal a políbil mě. Jednou nic víc… A pak mě nechal odpočívat na svém rameni a hladil mě… Bylo to tak podivné, už dlouho to nikdo neudělal. Nikdo se mě nedotkl… Jako by legendární ninja neměl city… Nebo srdce?

Nevím proč, ale v tom objetí jsem se rozplakal…

Možná…

… možná jsem stejně osamělý jako Sasuke.

Další polibek a další… Nevěděl jsem proč, nechtěl jsem, ale on… Jen mě líbal a hladil, konejšil? Proč? Sám musel cítit bolest, byl to taky jeho student a já ho nedokázal ochránit.

„Neobviňuj se, Kakashi,“ zašeptal a políbil mě.

Jeho ruka na mém srdci.

Rty na těch mých.

Teplo jeho těla…

Klid a mír.

 

* * *

 

Díval se na spícího ninju a jen se smutně usmál. Ne, ty za to nemůžeš, Kakashi-san. Ty ne. Iruka ho vzal do náruče a pak se odrazil.

Donesl ho až domů a tam opatrně položil na postel. Říkal si, že by měl odejít… Nakonec zůstal až do rána.

 

* * *

 

Když jsem se ráno vzbudil, byl jsem v svém pokoji. Na stole jse měl čaj a snídani. Nepochyboval sem o tom , kdo… Iruka.

Děkuji, zašeptal jsem v duchu. A pak vyrazil vstříc další misi. Tentokrát s označením S.

  

Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní kód Přehrát audio kód

Přehled komentářů

zpětně

(Gii, 5. 1. 2013 20:57)

pročítám si, co jste napsali :) těším se na další díly – čehokoli. Jen závislácky čekám, až okolnosti budou zase přát, naskytne se volný den a navaříte si pět litrů kafe =))) a já zas budu moct čučet, jak vám to jde.

:-)

(Davida666, 9. 4. 2009 22:54)

Mám raději originální povídky. Opravdu by nebylo špatný dopsat rozepsané cykly.

............

(......, 21. 3. 2009 15:54)

bea chce skončit s blokem prosím pomož ji nám přesvětčit aˇ't nekončí

Nádherné,

(magdata, 16. 3. 2009 17:05)

tenhle pár opravdu zbožňuju. Moc krásná povídka. Moc se těším na pokračování.
PS: souhlasím se sisi, bylo by super zase číst pokráčko Hlídky nebo Hands up. Ale to němá být nátlak, jen drobná připomínka:)

A kakashimu se nic nestane!

(sisi/ctenar, 13. 3. 2009 12:02)

kakashi bude žít dál furt až do konce!

hele a co dodělat ostatní cyklusy?

(sisi/ctenar, 13. 3. 2009 12:00)

Co takhle dopsat cyklus (vyjmenovávám!)
1.FBI-top secret
2.Hlídka
3.hands up
atd.... co ty nato eh?D
Měla jsem je fakt ráda!

Post Scriptum

(Nex, 6. 3. 2009 23:18)

Nevěřím, že to nevíš, protože ten avatar mám na ICQ fakt dlouho, ale třeba pomůže, když přiznám, že stejně jako Naomi mám ráda KakaIru. Ovšem s Kakashim mám několik společných vlastností. Bea nejspíš ví které. :D

Nemůžu se

(Nex, 6. 3. 2009 23:13)

rozhodnout, jestli tě mám prosit o další pokračování, protože to vypadá na nádhernou ságu (pokud se ti to ovšem bude chtít psát) anebo ti vyhrožovat, protoe to vypadá, že hodláš Kakashimu dávat stále těžší mise, až na jedné zůstane. ^-^´

No, asi to, že ti to říkám zrovna já, na tebe právě proto nebude mít žádný vliv. Tak nějak s tím počítám. *rozhazuje ruce* Ale stejně je to hrozně milá povídka a ráda si přečtu pokračování, i to smutné, když to bude muset být.

nyaaa... sweetiieexD

(Arhoo-chan, 5. 3. 2009 18:35)

nyaaaa ta byla naprosto okráásnunkaa murakii povedla se tiii..xDDD
jen tak dál doufám že napíšeš ješt hodně povídeček na narutíka..xD

jeeej

(rikisan, 5. 3. 2009 16:46)

toto boo zlateee ..... :)

Já radši Origoš

(sisi/ctenar, 5. 3. 2009 16:16)

Slash e taky dobrej ale originální povídky jsou přece jen nej!

=0)

(Teressa, 5. 3. 2009 10:27)

........wow...........

chíííííííííííííííí

(Naomi, 4. 3. 2009 22:33)

Mooooooooooc peknušké :-))
Doufam že to bude mít ňáké pokráčko protože na naruta najdu jen málokdy čítatelné povídkuya hlavně na par KakxIru T__T Vždycky to byly slátaniny
Ale když sem uviděla na tomto blogu že se tu nekdo pustil do naruta :-D a hlavě na tento pár hned jsem poskočila radostí protože se tady píšou samé kvalitní věci
TOMU VĚŘTE :-DD

P.S věřím že tomu dáš grády jako vždy díkes moc